• Възпаление на мозъка
  • Диагностика
  • Мигрена
  • Обида
  • Предотвратяване
  • Хематом
  • Възпаление на мозъка
  • Диагностика
  • Мигрена
  • Обида
  • Предотвратяване
  • Хематом
  • Възпаление на мозъка
  • Диагностика
  • Мигрена
  • Обида
  • Предотвратяване
  • Хематом
  • Основен
  • Диагностика

Инструкция за Askofen L

  • Диагностика

Указания за употреба:

Цени в онлайн аптеки:

Фармакологично действие

Ascofen е комбинирано лекарство, което има успокояващо и антипиретично действие.

Съставът на една таблетка Ascophen съдържа 0,2 g ацетилсалицилова киселина и фенацетин, както и 0,04 g кофеин. Ацетилсалициловата киселина потиска синтеза на простагландини, отговорни за появата на болка и подуване на мястото на възпалението, инхибира тромбозата и тромбоцитната агрегация. Поради този компонент, употребата на Askofen позволява да се облекчи болката, по-специално причинена от възпалителни процеси, за да се подобри микроциркулацията във възпалителния фокус.

Фенацетин повишава антипиретичните и аналгетични свойства на ацетилсалициловата киселина. Кофеинът, който е част от Askofen, засяга рефлексната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира вазомоторните и дихателните центрове, намалява тромбоцитната агрегация и разширява кръвоносните съдове. Също така, кофеинът ви позволява да увеличите физическата и умствената си работа, да намалите умората и сънливостта, да нормализирате съдовия тонус на мозъка и да ускорите притока на кръв.

В Askofen P, фенацетин се замества с парацетамол (0,2 g), което определя противовъзпалителните, антипиретичните и аналгетичните свойства на това лекарство. Предимството на този компонент е, че вероятността за образуване на метхемоглобин при нейното използване е минимална.

Показания за употреба Askofen

Това лекарство се препоръчва при главоболие, катарални заболявания, невралгия. Трябва да се отбележи, че употребата на Askofen все повече замества употребата на Askofen P и Askofen L, поради по-голямата безопасност на парацетамол в сравнение с фенацетин, както и по-ефективна комбинация от компонентите, съставляващи тези лекарства.

Askofen P се предписва за:

  • умерен болен синдром (зъбобол, мигрена, главоболие, артралгия, невралгия, болезнена менструация);
  • треска, причинена от ревматични и катарални заболявания.

Инструкции за употреба Askofen

Според инструкциите Askofen се прилага по 1 таблетка 2-3 пъти дневно. Askofen P се препоръчва в доза от 1-2 таблетки, която трябва да се приема три пъти дневно след хранене, придружаваща приема на лекарството чрез пиене на много течности. Курсът на лечение Ascophen P обикновено продължава 5-7 дни. За облекчаване на остра болка веднъж вземат 2 таблетки.

Странични ефекти

Употребата на Askofen и Askofen P може да доведе до такива нежелани последствия като алергични реакции, диспептични нарушения, обостряне на бронхиална астма, нарушения на черния дроб и бъбреци, поражения на стомаха и язва на дванадесетопръстника на хеморагична язва.

Противопоказания Ascophen

Инструкциите за Askofen P показват болестите, при които употребата на това лекарство може да увреди организма:

  • стомашно-чревно кървене;
  • язва на стомаха и язва на дванадесетопръстника;
  • бъбречно-чернодробна недостатъчност;
  • hypocoagulation;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • портална хипертония.

Бременност, кърмене и свръхчувствителност към компонентите на Askofen и Askofen P са причините, поради които тези лекарства не се приемат.

Допълнителна информация

Срокът на годност на Askofen е 4 години, Askofen P е 3 години. Тези лекарства трябва да се съхраняват на сухо и тъмно място, при температура не по-висока от 25 ° С.

Askofen: цени в онлайн аптеки

Askofen Ptbl номер 10

Askofen Ptbl No. 20

Информацията за лекарството е обобщена, е предоставена за информационни цели и не замества официалните инструкции. Самолечението е опасно за здравето!

Много лекарства първоначално се продават като лекарства. Хероинът, например, първоначално се продава като лекарство за кашлица. Кокаинът се препоръчва от лекарите като анестезия и като средство за увеличаване на издръжливостта.

По време на работа нашият мозък изразходва количество енергия, равно на 10-ватова крушка. Така че изображението на крушка над главата в момента на появата на интересна мисъл не е толкова далеч от истината.

Най-високата телесна температура е записана в Уили Джоунс (САЩ), който е приет в болница с температура 46,5 ° С.

Известното лекарство "Виагра" първоначално е разработено за лечение на артериална хипертония.

Стомахът на човек се справя добре с чужди тела и без медицинска намеса. Известно е, че стомашният сок може дори да разтвори монети.

Алергичните лекарства само в САЩ прекарват над 500 милиона долара годишно. Все още ли смятате, че ще бъде намерен начин най-накрая да победим алергията?

Милиони бактерии се раждат, живеят и умират в червата ни. Те могат да се видят само със силно увеличение, но ако се съберат заедно, те биха се вписали в обикновена чаша за кафе.

Повечето жени могат да получат повече удоволствие от съзерцаването на красивото си тяло в огледалото, отколкото от секса. Така че, жени, се стремим към хармония.

Зъболекарите се появиха сравнително наскоро. Още през 19-ти век, разкъсването на лошите зъби е отговорност на обикновен бръснар.

Според проучвания, жените, които пият няколко чаши бира или вино седмично, имат повишен риск от развитие на рак на гърдата.

Ако черният Ви дроб престане да работи, смъртта би настъпила в рамките на 24 часа.

Четири резена тъмен шоколад съдържат около двеста калории. Така че, ако не искате да се оправяте, по-добре е да не ядете повече от две филийки на ден.

При 5% от пациентите антидепресантът Кломипрамин причинява оргазъм.

Падайки от магаре, по-вероятно е да счупиш врата си, отколкото да паднеш от кон. Просто не се опитвайте да опровергаете това твърдение.

Образованият човек е по-малко податлив на мозъчни заболявания. Интелектуалната активност допринася за образуването на допълнителна тъкан, компенсираща болните.

Мъжете се считат за силен пол. Но всеки, най-силният и смел човек, изведнъж става беззащитен и изключително смутен, когато се сблъска с проблеми.

Askofen-P

Описание от 10 юли 2014 г.

  • Латинско наименование: Ascophenum-P
  • ATX код: N02BA71
  • Активна съставка: Ацетилсалицилова киселина + Кофеин + Парацетамол (Ацетилсалицилова киселина + Кофеин + Парацетамол)
  • Производител: Pharmstandard OJSC, Русия

Състав Askofen-P

Всяка таблетка съдържа следните активни съставки: парацетамол 200 mg, ацетилсалицилова киселина 200 mg, кофеин 40 mg.

Помощни вещества: стеаринова киселина, повидон, картофено нишесте, талк, калциев стеарат, силиконова емулсия и течен парафин.

Формуляр за освобождаване

Askofen-P се произвежда под формата на таблетки с лек нюанс, плоско-цилиндрична форма без специална миризма. В аптеките лекарството се продава в опаковки по 10 броя.

Фармакологично действие

Лекарството има комбиниран ефект, комбинирайки нестероидно противовъзпалително, аналгетично ненаркотично и психоактивно действие.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Комбинирано лекарство, ефективността на който се осигурява от съставните му компоненти.

Ацетилсалициловата киселина има значителен аналгетичен, антипиретичен и противовъзпалителен ефект, инхибира тромбоцитната агрегация.

Парацетамолът също има антипиретично и аналгетично действие.

Кофеинът допринася за повишаване на възбудимостта на гръбначния рефлекс, стимулиране на дихателните и вазомоторните функции, разширяване на кръвоносните съдове, мускулите, сърцето, мозъка, бъбреците и намаляване на тромбоцитната агрегация. Освен това приемането на кофеин помага да се намали сънливостта и умората, да се подобри работата и т.н.

В резултат, поглъщането абсорбира почти 90% от лекарството. Максималната концентрация на вещества в серума се достига по различно време: парацетамол - в рамките на един час, кофеин - 2,5 часа, ацетилсалицилова киселина - 1-2 часа.

Почти 80% от киселината на активните вещества се екскретира от тялото чрез бъбреците.

Показания за употреба Askofen-P

  • умерен болен синдром с различна етиология, например: главоболие или зъбобол, мигрена, невралгия, миалгия, артралгия и т.н.;
  • треска, причинена от настинки и ревматични заболявания.

Askofen-P по време на бременност

Трябва да се отбележи, че това лекарство не се препоръчва за употреба по време на бременност, особено в I и III триместър. Еднократната употреба на лекарството е разрешена през второто тримесечие на бременността, но ако е установено, че това няма да навреди на плода.

Както знаете, приемането на лекарството през първия триместър може да причини малформация на плода под формата на разцепване на горната част на небцето, причинено от тератогенния ефект на ацетилсалициловата киселина.

В третия триместър - запазена е вероятността от инхибиране на трудовата дейност, затваряне на артериалния канал при бъдещо бебе, което води до хиперплазия на кръвоносните съдове в белите дробове и хипертонията в кръвоносните съдове.

Противопоказания

  • непоносимост към лекарството или неговите компоненти;
  • различни стомашно-чревни лезии;
  • нарушения на черния дроб или бъбреците;
  • аномалии в активността на дихателната система, например при астма;
  • стратифицираща аортна аневризма;
  • някои заболявания на нервната и сърдечно-съдовата системи;
  • възраст под 15 години;
  • кърмене, бременност и т.н.

Странични ефекти

При лечение на това лекарство, различни проблеми могат да възникнат в дейността на стомашно-чревния тракт под формата на: анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария, ерозивни и улцерозни наранявания, кървене. Възможно е също развитие: чернодробна или бъбречна недостатъчност, тахикардия и повишено кръвно налягане.

Дългосрочните лекарства причиняват: замаяност, шум в ушите, главоболие, хипокоагулация, различни нежелани синдроми и нарушения на черния дроб.

Таблетки Askofen, инструкции за употреба (метод и дозировка)

Както е посочено в инструкциите за употреба Askofen-P, тези таблетки се предписват да се приемат след хранене 2-3 пъти на ден в количество от 1-2 парчета. В този случай максималната дневна доза не трябва да надвишава 6 броя, а прекъсването трябва да бъде по-малко от 4 часа.

Като се имат предвид указанията за използването на Askofen, трябва да се спазват някои от характеристиките на рецепцията:

  • по-добре е таблетките да се измиват с мляко, обикновена топла или минерална вода;
  • пациенти с нарушена бъбречна или чернодробна функция трябва да увеличат интервала между приема на лекарството - от 6 часа.

В допълнение, курсът на болка терапия не трябва да надвишава 5 дни и лечение на топлина - повече от 3 дни. В други случаи продължителността на лечението и дозата се определят от лекаря.

свръх доза

Предозирането може да се прояви:

  • гадене, повръщане, болка в храносмилателния тракт;
  • изпотяване, бледа кожа;
  • тахикардия;
  • звънене в ушите;
  • сънливост, колапс, конвулсивно състояние;
  • бронхоспазъм, проблеми с дишането и т.н.

Ако има съмнение за отравяне, тогава спешно трябва да се потърси медицинска помощ. Обикновено жертвата се измива в стомаха и се назначават адсорбенти.

взаимодействие

Едновременното лечение с Askofen-P води до увеличаване на действието на хепарин, резерпин, непреки антикоагуланти, стероидни хормони и някои хипогликемични средства. Също така е вероятно да се намали ефективността на фуроземид, спиронолактон, антихипертензивни средства и лекарства против подагра, които помагат за премахването на пикочната киселина от организма.

Повишените странични ефекти на глюкокортикостероиди, метотрексат, производни на сулфонилурея, както и нестероидни противовъзпалителни средства и ненаркотични аналгетици.

Не се препоръчва комбинирането на това лекарство с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохолни напитки, тъй като остава вероятността от развитие на хепатотоксичен ефект.

Ефектът на парацетамол увеличава периода на клирънса на хлорамфеникол с почти 5 пъти. Що се отнася до кофеина, той помага да се ускори абсорбцията на ерготамин.

Комбинираната терапия със салициламид и други стимулиращи микрозомални оксидации допринася за производството на токсични метаболити на парацетамол, които влияят отрицателно върху чернодробната функция.

Едновременният прием с метоклопрамид повишава абсорбцията на парацетамол. Многократната употреба може да увеличи ефекта на антикоагулантите.

Специални инструкции

Продължителното лечение с това лекарство изисква мониторинг на периферната кръв и чернодробната функция.

Ацетилсалициловата киселина има антиагрегиращ ефект, поради което пациентите трябва незабавно да предупреждават лекарите, че приемат това лекарство, преди да извършат хирургична процедура. Ниските дози ацетилсалицилова киселина намаляват отделянето на пикочна киселина, което често провокира пристъп на подагра.

Условия за продажба

Тези таблетки се предлагат без рецепта.

Условия за съхранение

Лекарството трябва да се съхранява на доста сухо и тъмно място при температура до 25 ° C.

Срок на годност

Лекарството е валидно за 2 години.

аналози

Лекарствата също имат подобен ефект: Orafen, Fleksen, Diklovit, Artrozilen, Bofen и други.

Алкохол и Askofen-P

При лечението на това лекарство се забранява употребата на алкохолни напитки, тъй като те увеличават риска от кървене в стомашно-чревния тракт.

Мнения Askofen-P

Както се вижда от многобройните прегледи на пациенти, останали в различни форуми, това лекарство е отлично, евтино и ефективно комбинирано лекарство. Много потребители приемат таблетки Ascophen дълго време, поради което лечебният ефект не намалява, тъй като те периодично ги използват.

В същото време някои пациенти питат, от какво Аскофен-П най-добре помага и колко често може да се използва? За това, експертите казват, че хапчетата имат еквивалентен аналгетичен, антипиретичен и противовъзпалителен ефект. Въпреки това, когато тези нежелани симптоми не изчезнат бързо, тогава трябва да се консултирате с лекар.

В допълнение, има много характеристики и противопоказания за приемане на това лекарство. Например, Askofen Darnitsa е в състояние да обострят проява на астма повече от други форми, което води до развитието на най-силните алергични реакции.

Аскофен повишава или понижава кръвното налягане?

Това лекарство често се приема от хора, страдащи от артериална хипотония, т.е. ниско кръвно налягане, за да се отърве от това заболяване. Те обаче твърдят, че такова лечение е било препоръчано от лекар. Повечето пациенти са доволни от произведения ефект.

Разбира се, тази комбинация от вещества включва малка доза кофеин, която не е в състояние да стимулира централната нервна система, но нормализира съдовия тонус на мозъка и ускорява притока на кръв. Следователно, пациентите с високо кръвно налягане трябва да приемат тези хапчета с повишено внимание, а хората с ниско кръвно налягане все още не трябва да злоупотребяват с тази терапия.

Цена Askofen-P, къде да купя

Това лекарство е достъпно за почти всички пациенти, тъй като в руските аптеки цената му е от 14 рубли.

Какво помага на лекарството Askofen, неговите указания и инструкции за употреба

Askofen е комбинирано лекарство, което има аналгетични свойства и ефективно влияе на терморегулацията на организма. В съответствие с инструкциите за употреба, Askofen елиминира главоболие и болка при заболявания на опорно-двигателния апарат, както и облекчава симптомите на инфекциозни патологии.

Обща информация за лекарството

Комбинацията от активни съставки Askofen осигурява ефективен аналгетичен ефект. Ниското съдържание на всяка от активните активни съставки предизвиква по-малко странични реакции на организма, отколкото всеки компонент причинява при монотерапията.

Активните агенти намаляват ексудацията, подуването и зачервяването на възпалението. Компонентите повишават притока на кръв в развитието на възпалителния процес, който подобрява потока на полезни елементи и насърчава бързото възстановяване. Лекарството увеличава прага на болката; действа на рецепторите на терморегулацията, понижава температурата. Наблюдавани са и промени в хемостатичната система, а тромбоцитната агрегация е нарушена (протромбиновото време е удължено).

Група лекарства, формата на освобождаване и цената на лекарството

Askofen е антипиретик, както и ненаркотичен аналгетик. ATH е производно на ацетилсалицилова киселина в комбинация с психолептици. INN - Ацетилсалицилова киселина, комбинации с изключение на. psycholep.

Лекарството се предлага под формата на таблетки. Таблетките имат кръгла и плоска форма, бял оттенък, има фаска и точка на фрактура. Таблетките са опаковани в блистери по 6 и 10 броя всяка, както и в картонени кутии от 1 блистер. Производителят поставя инструкциите за употреба при лечение с Ascophen, които пациентът трябва да проучи подробно преди да използва лекарството, в кутиите заедно с таблетките.

Средната цена на таблетките Аскофен на територията на Руската федерация е представена в таблицата:

Състав и фармакологични свойства

Съставът на лекарството се състои от следните основни компоненти:

  • ацетилсалицилова киселина - 0.2 g;
  • Фенацетин - 0,2 g;
  • кофеин - 0,4 g

Има и други форми на лекарството. В препарата Аскофен, маркиран с P и L, фенацетинът се замества с парацетамол в доза 0,2 g.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Терапевтичният ефект на лекарството осигурява механизма му на действие върху тялото на пациента, което е неразривно свързано с свойствата на основните активни съставки:

  • Ацетилсалициловата киселина инхибира синтеза на простагландини, отговорни за предаването на болкови импулси и образуването на оток на мястото на инфекцията. Киселината инхибира агрегацията на молекулите на тромбоцитите и процеса на образуване на тромби, спомага за намаляване на болката във фокуса на възпалението;
  • Парацетамол е аналгетик, който блокира синтеза на простагландини и молекули тромбоксан, което допринася за проявата на аналгетично действие. Парацетамолът действа директно върху терморегулаторните центрове на хипоталамуса и осигурява бързо намаляване на температурата;
  • Кофеинът е компонент, който стимулира активността на психомоторните центрове в мозъка. Той засяга хипоталамуса, който повишава ефективността на аналгетичните вещества, премахва симптомите на умора, постоянното желание за сън, подобрява интелектуалните способности на пациента (след приемане на лекарството се повишава вниманието и концентрацията). Лекарството увеличава индекса на кръвното налягане, сърдечната честота се увеличава, подобрява ефективността;

Фенилефрин - намалява подуването на лигавиците на носните синуси, потиска ринореята и също така повишава антипиретичния ефект на салициловата киселина.

Фармакокинетиката на Askofen зависи от свойствата на всеки компонент:

  1. Абсорбция на парацетамол - от 30 минути до 1 час. Метаболизира се в черния дроб. Показва се с урина, под формата на конюгати.
  2. Кофеинът се абсорбира бързо от чревния тракт, а максималната му концентрация в кръвта се диагностицира след един час. Компонентът се отделя с 80% в урината и 20% в изпражненията.
  3. Ацетилсалициловата киселина се абсорбира бързо в стомашната лигавица и се отделя чрез бъбреците като метаболити.
  4. Фенилефринът се абсорбира неравномерно в органите на храносмилателния тракт, фенилефринът с урината се екскретира под формата на конюгати.

Показания и противопоказания

За какво е Аскофен? Основната терапевтична посока на лекарството е премахването на болезнените симптоми при такива патологии:

  • главоболие и мигрена;
  • болка в зъбния пулпит;
  • гръдна невралгия;
  • артралгия;
  • болка след нараняване;
  • миалгия;
  • ревматична треска;
  • алгоменорея (менструална болка).

Противопоказания за назначаването на Askofen:

  • чувствителност към компоненти;
  • бъбречна и чернодробна дисфункция;
  • левкопения;
  • нарушения в кръвосъсирването;
  • аортна аневризма на етапа на дисекция;
  • хипертония;
  • нарушения в хемостазата;
  • язви в храносмилателния тракт на етапа на рецидив;
  • чревно кървене;
  • системна атеросклероза на коронарните съдове;
  • аритмия;
  • миокарден инфаркт в острия стадий на развитие;
  • аспиринова триада;
  • бременност и кърмене;
  • възраст до 15 години.

Забранено е да се вземат жени по време на бременност и кърмене на бебето поради проникването на компонентите на лекарството през плацентата и навлизане в състава на майчиното мляко.

Инструкции за употреба

Таблетките трябва да се приемат през устата. За да се разкрие по-малко дразненето на стомашната лигавица, е необходимо да се извърши процедурата след хранене. Ефективно пие лекарство с мляко. Първоначалната доза за облекчаване на болката е 1-2 парчета два пъти дневно, и ако е необходимо, три пъти на ден. Допустимата доза таблетки на ден - 6 броя.

Интервалът между приема на лекарството не трябва да бъде по-малък от 4 часа. В случай на леки и умерени патологии на черния дроб и бъбреците, времето между приема на хапчетата се увеличава до 6 часа.

Терапевтичен курс на облекчаване на болката - 5 дни, за регулиране на температурата - 3 дни. Само с разрешение на лекуващия лекар, курсът на лекарството може да се увеличи с течение на времето.

  1. Не се препоръчва употребата на Askofen (съдържащ ацетилсалицилова киселина) с антикоагуланти поради риска от тежко кървене.
  2. Фенилефринът и кофеинът, когато се използват заедно с МАО-инхибитори, могат да повишат индекса на BP, а едновременното приложение с бета-блокери и антихипертензивни лекарства намалява тяхната ефективност няколко пъти.
  3. Не се препоръчва в комбинация с барбитурати, както и антиепилептични лекарства. Хормоналните контрацептиви, както и изониазидът увеличават ефектите на кофеина.
  4. Кофеинът намалява ефекта на седативни лекарства, хапчета за сън, опиоидни аналгетици. Забранено е комбинирането на Аскофен с алкохол.

Възможни странични ефекти на лекарството и неговото предозиране

Лекарството рядко причинява негативни ефекти. Всички реакции на тялото са свързани с действието на активните съставки. За кратък курс на лечение отрицателните ефекти се проявяват със следните симптоми:

  • кожен обрив и сърбеж;
  • уртикария;
  • ангиоедем;
  • бронхоспазъм.

Системата на кръвния поток и сърцето реагират със следните симптоми:

Храносмилателният тракт реагира със следните странични ефекти:

  • тежко гадене при повръщане;
  • анорексия;
  • гастралгия;
  • метеоризъм и диария;
  • кървене в червата и стомаха;
  • ерозия на чревната лигавица;
  • язва;
  • чернодробна и бъбречна недостатъчност.

При дълъг терапевтичен курс се появяват следните отрицателни ефекти:

  • замаяност и главоболие;
  • неизправност на зрителните и слуховите апарати;
  • намалена тромбоцитна агрегация;
  • hypocoagulation;
  • хеморагични прояви - кървене от синусите, пурпура върху епидермиса, кървене на венците;
  • папиларна некроза на бъбречни клетки.

Ако децата не спазват правилата за приемане на лекарството, синдромът на Рейе може да се развие:

  • тежко повръщане;
  • абнормна чернодробна функция;
  • метаболитна ацидоза на централната нервна система;
  • психични разстройства.

Признаци на предозиране на Askofen:

  • бледа кожа и сухи лигавици;
  • болки в стомаха и червата;
  • тежко гадене и повръщане.

Спешно трябва да се изплакнат стомаха на пациента, както и да се даде на сорбенти напитка и се обадете на лекар за преглед и симптоматична терапия. При тежка предозиране кома може да бъде фатална.

аналози

Аналозите на Ascofen могат да бъдат лекарства с идентичен или подобен състав, както и лекарства със същия терапевтичен ефект:

  1. Caffetine е аналгетик с парацетамол и кофеин, който се използва за облекчаване на остра и умерена болка и също така ефективно коригира телесната температура. Позволено е да се вземат пациенти с 12 години.
  2. Citramon се предписва за умерена възпалителна болка (синузит), както и за стоматологична и мигрена болка, грип, дисменорея и болка в опорно-двигателния апарат (артрит, миалгия, артралгия, невралгия).
  3. Aspicode е аналгетично лекарство, което бързо облекчава болката, а също и намалява високата температура. Да не се използва по време на бременност и деца под 15 години.
  4. Copacil - се използва за облекчаване на главоболието и зъбната болка, по време на менструация, при мигрена, ревматизъм и ишиас, както и при лумбаго, мускулни и ставни болки. Ефективно се използва за понижаване на температурата.

Прегледи на лекари и пациенти

Отзивите на Аскофен са положителни - с минимални отрицателни ефекти върху организма, лекарството показва своята терапевтична ефективност:

Аскофен има анестетично, анти-трескаво и леко тонизиращо действие. Аптечната верига се продава без рецепта, но не трябва да я използвате за самостоятелно лечение, не забравяйте за страничните ефекти. Лекарството е ефективно, но само когато е изчислено правилно от дозата на лекаря.

Askofen-P: инструкции за употреба

Форма за дозиране

структура

Една таблетка съдържа

активни съставки: ацетилсалицилова киселина 200 mg, парацетамол 200 mg, кофеин 40 mg;

помощни вещества: картофено нишесте, повидон, калциев стеарат.

описание

Таблетки от бяло или бяло с кремав или розов цвят на цвят, плоскоцилиндрични, с риск и фаска, на повърхността се допуска мраморизация.

Фармакотерапевтична група

Ацетилсалицилова киселина в комбинация с други лекарства (с изключение на психолептици).

ATC код N02BA51

Фармакологични свойства

Фармакокинетика

Ацетилсалициловата киселина се абсорбира бързо и напълно, главно в горната част на тънките черва. Периодът на полу-абсорбция е 5-16 минути. Млякото и антиацидите не намаляват скоростта на абсорбция. Ацетилсалициловата киселина и нейният основен метаболит (салицилова киселина) се свързват с протеини чрез техните фенолни хидроксилни групи. Екскретира основно през бъбреците. Парацетамолът се абсорбира бързо и почти изцяло от стомашно-чревния тракт, равномерно разпределен в тъканите. Максималната плазмена концентрация се достига след 2,5 часа, полуживотът е 2-4 часа, бионаличността е около 90%, степента на свързване с кръвните протеини е 25-50%, метаболизира се главно в черния дроб (до 80-90%). Комбинацията от ацетилсалицилова киселина и парацетамол осигурява по-изразен и продължителен аналгетичен, антипиретичен и противовъзпалителен ефект, отколкото когато се приема отделно в еквивалентни дози, поради възможната конкуренция между ацетилсалициловата киселина и парацетамола за свързване с плазмените протеини, а парацетамолът проявява голям реактор. Това донякъде удължава периода на циркулация в кръвта на свободна (активна) ацетилсалицилова киселина.

Кофеинът потенцира действието на парацетамол и ацетилсалицилова киселина.

фармакодинамика

Комбинираното лекарство има аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти.

Ацетилсалициловата киселина има антипиретично и противовъзпалително действие, намалява болката, особено причинена от възпалителния процес, и умерено инхибира тромбоцитната агрегация и образуването на тромби, подобрява микроциркулацията във фокуса на възпалението.

Парацетамолът има аналгетично, антипиретично и слабо противовъзпалително действие, което е свързано с неговия ефект върху центъра на терморегулацията в хипоталамуса и по-слабо изразената способност да инхибира синтеза на простагландини в периферните тъкани.

Кофеинът повишава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира дихателните и вазомоторните центрове, разширява кръвоносните съдове на скелетните мускули, мозъка, сърцето, бъбреците, намалява агрегацията на тромбоцитите; намалява сънливостта, умората, подобрява умствената и физическата активност. В тази комбинация, малка доза кофеин няма почти никакъв стимулиращ ефект върху централната нервна система, но спомага за нормализиране на съдовия тонус на мозъка и ускорява притока на кръв.

Показания за употреба

- болка синдром на слаба и средна интензивност на различни генезис (главоболие, зъбобол, невралгия, първична дисменорея)

- болести, придружени от треска с различна етиология.

Дозировка и приложение

Поглъща се по 1 таблетка 2-3 пъти дневно след хранене. Максималната дневна доза е 6 таблетки в 3 дози. Курсът на лечение зависи от ефективността на терапията.

Курсът на лечение е не повече от 5 дни като анестетик и не повече от 3 дни като антипиретик.

Нанесете по указание на лекар.

Странични ефекти

- анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария

- ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт

- чернодробна и / или бъбречна недостатъчност

- високо кръвно налягане

- алергични реакции (кожен обрив, ангиоедем, бронхоспазъм)

При продължителна употреба:

- замаяност, главоболие

- намаляване на тромбоцитната агрегация, хипокоагулация

- хеморагичен синдром (кървене от носа, кървене на венците, пурпура и др.)

- увреждане на бъбреците с папиларна некроза

- токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell)

- Синдром на Рей при деца (метаболитна ацидоза, нарушения на нервната система и психика, повръщане, нарушена чернодробна функция)

Противопоказания

- пептична язва и язва на дванадесетопръстника

- намалено съсирване на кръвта

- хеморагична диатеза (болест на Willebrand, хемофилия, телеангиектазия, хипотромбинемия, тромбоцитопения, тромбоцитопенична пурпура)

- дисекция на аортна аневризма

- свръхвъзбудимост, нарушение на съня, тревожни разстройства

- органични заболявания на сърдечно-съдовата система (остър миокарден инфаркт, тежка исхемична болест на сърцето, артериална хипертония)

- тежки нарушения на черния дроб и бъбреците

- бременност, кърмене

- индивидуална непоносимост към ацетилсалицилова киселина и / или парацетамол

- деца до 15 години

Лекарствени взаимодействия

Подобрява действието на хепарин, непреки антикоагуланти, резерпин, стероидни хормони и хипогликемични средства. Намалява ефективността на спиронолактон, фуроземид, антихипертензивни лекарства, анти-подагра средства, които насърчават отделянето на пикочна киселина.

Укрепва страничните ефекти на глюкокортикостероиди, производни на сулфонилурея, метотрексат, ненаркотични аналгетици и нестероидни противовъзпалителни средства.

Комбинацията от лекарството с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохолносъдържащи напитки трябва да се избягва (това увеличава риска от хепатотоксичен ефект).

Под влияние на парацетамол времето на екскреция на хлорамфеникол се увеличава 5 пъти. Кофеинът ускорява абсорбцията на ерготамин.

Салициламид и други стимуланти на микрозомалното окисление допринасят за образуването на токсични метаболити на парацетамол, засягащи функцията на черния дроб. Метоклопрамид ускорява абсорбцията на парацетамол. При многократна употреба на парацетамол може да се засили ефекта на антикоагулантите (дикумаринови производни).

Специални инструкции

Трябва да се предписват предпазни мерки при пациенти с астма и подагра. По време на лечението трябва да спрете да пиете алкохол.

Приложение в педиатричната практика

Лекарството не се предписва като анестетик за лица под 18-годишна възраст, като антипиретично средство за деца до 15 години с остри респираторни заболявания, причинени от вирусни инфекции поради риска от синдрома на Рея (енцефалопатия и остра мастна чернодробна дистрофия с остро развитие на чернодробна недостатъчност).

Характеристики на ефекта на лекарството върху способността за управление на превозно средство или потенциално опасни машини

Въздействията върху способността за управление на превозни средства и използването на технологии не са идентифицирани.

свръх доза

Симптоми: коремна болка, гадене, повръщане, стомашно-чревно кървене, нарушения на черния дроб и бъбреци, анафилактични реакции.

При значително предозиране - объркване, недостиг на въздух, пристъпи на задушаване, дехидратация, кома.

Лечение: стомашна промивка, физиологичен лаксатив, активен въглен, инфузионен разтвор на разтвор на натриев бикарбонат, натриев цитрат, натриев лактат, ацетилцистеин натрий.

Форма на освобождаване и опаковка

На 10 таблетки в блистерна опаковка от фолио от поливинилхлорид и алуминиево фолио, отпечатано, лакирано.

Първичните блистери № 10 (блистер) заедно със съответния брой инструкции за медицинска употреба в държавния и руския език се поставят в кутия с велпапе.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на сухо и тъмно място при температура не по-висока от 25 ºС.

Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място!

Срок на годност

Да не се използва след изтичане на срока на годност.

  •         Предишна Статия
  • Следваща Статия        

За Повече Информация За Мигрена

Как да се окаже първа помощ при припадък

  • Диагностика

Какви стихове да се научат да подобряват паметта

  • Диагностика

Кръвно налягане (AD) при възрастни по възраст

  • Диагностика

Ползи и вреда на Citramon

  • Диагностика

Изборът на хапчета за подобряване на паметта и мозъчната активност

  • Диагностика

Косвени признаци на интракраниална хипертония

  • Диагностика

Ново поколение съдови лекарства за мозъка

  • Диагностика

Какви хапчета можете да пиете за хипертония?

  • Диагностика

Възможно ли е за кърмещата майка "Citramon" и какви са последиците за бебето

  • Диагностика
  • Съдово Заболяване
10 лекарства за подобряване на паметта и мозъчната функция
Обида
Какво е открита ЯМР на мозъка
Предотвратяване
Какво да даде на детето главоболие
Диагностика
Синдром на Даун: причини, признаци, диагноза
Хематом
Диагностика и лечение на киста на хороидния сплит на мозъка при кърмачета
Предотвратяване
Синкоп по време на бременност
Обида
Нарушение на паметта
Предотвратяване
Пенталгин - инструкции за употреба, какво помага, състав и противопоказания
Обида
Малък мозък - малък мозък
Обида

Психични Заболявания

Какво може и не може да се направи с хипертонична криза
Novopassit - инструкции за употреба, аналози, прегледи и форми на освобождаване (таблетки, разтвор или сироп) на седативно лекарство за лечение на неврастения, раздразнителност и мигрена при възрастни, деца и по време на бременност. Състав и алкохол
Какво виждат хората в кома - шокиращи истории за пациенти
Замаяност при нормално налягане
35 5 главоболие
Как да укрепим съдовете? Вазоконстриктивни лекарства. Как да укрепим стените на кръвоносните съдове
Микробуд - симптоми и първи признаци, причини, последствия, лечение и профилактика
Триплексни функции за сканиране
Телекинезата - скритите възможности на човека
Алгоритъмът на първа помощ в инсулт: непознат, себе си, на улицата и у дома

Седмичен Новини

Защо лицето и ръцете изтръпват
Диагностика
ОНМК (остър мозъчно-съдов инцидент): симптоми и причини, първа помощ, лечение и последствия
Възпаление на мозъка
6 упражнения за развитие на зрителната памет
Предотвратяване

Сподели С Приятели

Защо болките надвисят окото: причини и подходящо лечение
Терапевтична гимнастика - необходим набор от упражнения след инсулт
Защо главата страда от отит?

Категория

Възпаление на мозъкаДиагностикаМигренаОбидаПредотвратяванеХематом
Микроцефалията е неизлечима болест, проявяваща се в намаляване на размера на мозъка. Тази патология се смята за доста рядка. Той е придружен от психични аномалии в различна степен и лесно се разпознава от неестествено малкия размер на черепа.
© 2023 www.thaimedhealth.com Всички Права Запазени