Противовъзпалителни средства Таблетките ибупрофен се предлагат във всяка втора домашна кутия. При спазване на умерена степен на дозиране, това лекарство може да се използва без специална консултация със специалист и лекарско предписание. Това лекарство има не само противовъзпалителен ефект, но и ефективно облекчава болката и спомага за облекчаване на горещите вълни.
В хапче лекарството се предписва за курс на лечение на патологичните процеси на дихателната система на органите, както и за премахване на болката в областта на главата и за остра болка в зъбната кухина. Ибупрофен маз се предписва за терапевтичен ефект при ставни и тъканни заболявания.
На рафтовете на фармакологичните аптеки това лекарство е широко достъпно поради ниската си пазарна стойност. Евтини таблетки ибупрофен, които струват от 30 до 40 рубли, не се препоръчват за деца под 5-годишна възраст.
В случаите, когато има известни противопоказания за употребата на това лекарство, или се случи индивидуална непоносимост към отделните му компоненти, подобни препарати с подобен спектър на терапевтичен ефект, но различен химичен състав, ще дойдат на помощ. Какво може да замени ибупрофен?
Като отличен заместител на ибупрофен са разработени не по-малко ефективни лекарства Nurofen и Mig, с висок рейтинг на популярност, рекламирани във всички медии.
Nurofen
Съставът на Nurofen като активен компонент включва ибупрофен, както и, в зависимост от формата на освобождаване, допълнителни компоненти, които имат спомагателен ефект.
Производителите Nurofen предлагат различни форми на освобождаване на този наркотик, сред които се различават:
- таблетки;
- Гел за прилагане върху кожата в ставите или засегнатите тъкани;
- сироп;
- капсули;
- Свещи за ректално приложение.
Наред с други неща, съществуват специални лекарствени форми на Нурофен за осигуряване на терапевтичен ефект за деца, това е Nurofen за деца под формата на суспензия за орално приложение и ректални супозитории, и форми на лекарството с повишено ниво на ефективност и най-кратък период на експозиция, като Nurofen Express и Nurofen Express Neo.
Това лекарство се използва за премахване на болковите симптоми с различна етиология и с неприятно усещане в областта на мускулните влакна.
За разлика от ибупрофен, неговите аналози са малко по-скъпи, но терапевтичните им свойства са малко по-различни. Аналози на ибупрофен като супозитории и сироп от Нурофен могат да се използват за облекчаване на треска и болка при кърмачета. Ето защо, на цена аналог на ибупрофен под формата на свещи, или течната форма на Nurofen ще бъде малко по-скъпо, в диапазона от 160 рубли.
Миграционното таблетиране е също един от най-популярните и търсени генерични лекарства от нашето оригинално лекарство.
За какво са тези хапчета? Те съдържат същия ибупрофен с допълнителни помощни компоненти. Те се използват за премахване на следните симптоми:
- Остра болка в главата;
- мигрена;
- Болезненост в долната част на корема по време на менструация;
- Болка в мускулните влакна;
- Появата на треска с развитието на грип или настинка;
- Прояви на невралгични припадъци.
Това лекарство не се препоръчва за употреба при деца под 12-годишна възраст, без специални препоръки от медицински специалист.
По отношение на цената на хапчето МиГ, няколко пъти първоначалните ибупрофен таблетки също са. Тяхната средна ценова политика на руския пазар варира от 100 до 250 рубли.
Обобщава
Ибупрофен има аналози от други производители, като:
- Дълго под формата на крем;
- Бурана под формата на гел или таблетки;
- Както и лекарствата Advil и Paspiq.
Много страни произвеждат генерични лекарства, но едва ли някой ще може да намери колеги по-евтини по пазарна стойност от първоначалното лекарство, тъй като ценовата политика за всички чуждестранни лекарства винаги е малко по-висока от тази за съветски произведени лекарства.
Ако внимателно проучим състава на аналозите, разработени в различни страни и от различни фармакологични компании, тогава можем да отбележим едно сходство: във всички генерични продукти на местното лекарство ибупрофен е основната активна съставка.
Но в такъв случай защо да плащате в пъти повече, ако активното вещество е едно и също във всички препарати? Важно е да се отбележи, че не е възможно да се използва анестетик или антипиретик на таблетки във всеки случай. Следователно гелообразните форми на аналози или техните форми за освобождаване под формата на ректални супозитории или течни сиропи могат да бъдат отлична помощ за елиминиране на патологичните прояви при малки деца и в други необичайни ситуации.
Наред с други неща, подобни лекарства ибупрофен може да бъде отлична алтернатива за осигуряване на необходимия терапевтичен ефект в случаите, когато приемането на вътрешния оригинален медикамент не се наблюдава желания ефект. В крайна сметка, всички лекарства със същия терапевтичен ефект, в напълно различна форма, засягат всеки пациент, някой помага на оригиналните лекарства, а някой трябва да използва само чужди аналози.
Изборът на лекарство трябва да се извършва в зависимост от индивидуалните характеристики на пациента, а в случаите с трудност при избора на необходимото лекарство, си струва да се свържете със специалист.
Аналози на ибупрофен таблетки
Ибупрофен е един от най-популярните представители на класа на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС), използван успешно в клиничната практика повече от половин век. Високата му ефективност се потвърждава от огромното търсене на това лекарство сред потребителите.
Употребата на ибупрофен напълно отговаря на съвременните стандарти за терапия на болка. Лесното използване, наличността и разнообразието на лекарствените форми правят ибупрофен лекарство на избор за много болести, което е ключът към успешното лечение.
Как
Ибупрофен е производно на пропионова киселина, което има аналгетично, противовъзпалително и леко антипиретично действие. В сравнение с други НСПВС, той има по-малко странични ефекти от храносмилателния тракт. В допълнение, приемането на малки дози не увеличава вероятността от сърдечен удар.
След като влезе в тялото, ибупрофен бързо се натрупва в кръвния поток и заедно с кръвния поток достига до възпалителния фокус. Тук се осъществява основното му действие, което се състои в подобряване на кръвообращението, активиране на вътреклетъчния метаболизъм, намаляване на пропускливостта на съдовите стени и развитие на възпалителни медиатори. Поради това, телесната температура, болката и подуването на меките тъкани се намаляват.
Лекарството е в състояние да подобри подвижността в ставите, така че често се предписва за ставни заболявания: артрит, артроза, подагра, спондилоартроза и остеохондроза. Той е ефективен и при травматични увреждания: натъртвания, навяхвания, навяхвания и фрактури.
Ибупрофен може да се използва за лечение на заболявания на дихателната и урогениталната система. Въпреки това, основните направления на неговото използване са трескави условия, включително пост-ваксинирана треска, главоболие и зъбобол, болезнени периоди, остеоартрит и болка синдром при уролитиаза.
Справка: системното приложение на ибупрофен намалява риска от рак на белия дроб при тежките пушачи.
Ибупрофен е одобрен за употреба при деца на възраст от 6 години и при бременни жени през 1-ви и 2-ри триместър. Предлага се под формата на таблетки и капсули с удължено действие, дражета, водоразтворими ефервесцентни таблетки и таблетки за смучене, гранули за приготвяне на воден разтвор, ректални свещички, суспензии, 5% капка в устата, кремове и гелове.
Аналози на ибупрофен
Аналози на всяко лекарство са два вида: заместител може да има напълно идентичен състав или да съдържа друго активно вещество, но има подобен терапевтичен ефект. Първите се наричат синоними и се използват в случай на:
- отстраняване на оригиналното лекарство от производството;
- липсата на лекарство за продажба;
- значителни разлики в цените в категорията на еквивалентните средства за действие.
Средства, които се различават от оригиналното в активното вещество и наименованието, но се предписват за същите патологии, се наричат аналози. Те имат същия терапевтичен ефект, но неговата сила може да бъде по-голяма или по-малка, а толерантността е по-добра или по-лоша. Значителни разлики са и в противопоказанията и възможните нежелани реакции.
Трябва да се отбележи, че не всички лекарства, които принадлежат към една и съща фармакологична група, са аналози. Ето защо, само лекуващият лекар може да препоръча, вместо да сменя ибупрофен.
Има много структурни аналози и различни заместители на ибупрофен. Въпреки това не всички от тях са произведени в такива разнообразни форми. Например, детско окачване или таблетки с продължително (продължително) действие се произвеждат само от няколко марки.
Наркотиците са синоними
Следните лекарства имат същия състав като ибупрофен:
- Нурофен, Нурофен Форте;
- De-Block. Предлага се само под формата на таблетки 200 mg, не се прилага за деца под 12-годишна възраст;
- Dolgite (Германия);
- Mig 200; Mig 400;
- Ibutop. Само една лекарствена форма - гел;
- Ibufen (Полша). Оранжева суспензия с вкус и мирис на портокал се използва при деца на възраст от 6 месеца;
- Ibufen Forte, Ibufen Ultra. 200 mg капсули с течност вътре;
- Ibunorm, Ibutard;
- Ibusan. Таблетки от 200 и 400 mg;
- Ibuprom. Таблетки от 200 и 400 mg;
- Бурана. Таблетки от 200 и 400 mg;
- Brufen. Предлага се под формата на таблетки, сироп за деца, гел за външна употреба;
- Faspik. Таблетки от 200 и 400 mg, гранули за приготвяне на разтвор за перорално приложение от 200, 400 и 600 mg. Инструментът има приятен вкус на мента и ананас;
- Solpafleks. Предлага се в капсули от 300 mg и 200 mg таблетки, няма детска форма на освобождаване;
- супрофен;
- Pede. Предлага се само под формата на разтвор за интравенозно приложение и се използва изключително при новородени;
- изкуство рок;
- Следваща Uno Express.
Нурофен е най-известният "конкурент" на ибупрофен и едно от първите му търговски имена. Nurofen беше пуснат за продажба без рецепта в Обединеното кралство и от 1983 г. стана много популярен във всички страни. Досега в руските аптеки се продава британското производство на Nurofen.
Основната разлика на Nurofen от ибупрофен е по-голям избор на форми и дози: може да се закупи в таблетки от 200, 400, 600 и 800 mg; под формата на сироп за деца; крем, мехлем и гел за употреба на открито.
Основните видове Nurofen са представени от няколко разновидности:
- Nurofen Forte - лекарство с повишена доза ибупрофен до 400 mg;
- Nurofen Express се различава от обичайния Nurofen по това, че се продава в капсули с течно съдържание и действа по-бързо;
- Nurofen Express Forte е двойна доза Nurofen Forte в капсулирана форма;
- Nurofen Express Neo съдържа ибупрофен под формата на лизинат, поради което се разтваря по-бързо в стомаха.
Nurofen за деца е представен със сироп и суспензия с вкус на плодове, ефервесцентни таблетки и ректални свещи. Съдържанието на активното вещество в тях се намалява до 100 mg в суспензия и до 60 mg в супозитории.
Комбинирани препарати
Тази група включва лекарства с две активни вещества, една от които е ибупрофен. В комбинация, тези вещества взаимно усилват действието на всеки друг, в резултат на което се засилва противовъзпалителното, аналгетично и антипиретично действие. Въпреки това, едновременната им употреба значително увеличава риска от нежелани реакции.
Заслужава да се отбележи, че резултатите от голям брой проведени проучвания не оставят никакво съмнение относно предимството на комбинацията от ибупрофен и парацетамол при монотерапия. Тази комбинация е призната за безопасна и рентабилна, но най-важното е, че осигурява траен терапевтичен ефект, като елиминира болковия синдром на различни етиологии.
Списъкът на лекарствата, съдържащи ибупрофен и парацетамол:
- NEXT;
- Капсули Ibuklin, Ibuklin Junior в диспергиращи се таблетки за деца от 2 до 12 години;
- Brustan;
- Nurofen Long;
- Nurofen Multi Symptom;
- Hayrumat;
- Суспензия Brufica Plus.
Novigan е друг комбиниран агент с ибупрофен, допълнен с питофинон хидрохлорид и фепивериниум бромид. И двата допълнителни компонента имат релаксиращ ефект върху гладката мускулатура на вътрешните органи.
Аналогични препарати
Най-ефективният и достъпен аналог на ибупрофен е несъмнено парацетамол. Според резултатите от експериментите той надминава ибупрофен в анестетично действие и се справя особено добре с главоболие и болки в ставите. Въпреки това, противовъзпалителните свойства са много по-силни при ибупрофен. И двете лекарства могат да се използват за облекчаване на треска и болка, но ибупрофенът е по-подходящ за дългосрочно лечение.
Парацетамолът е по-известен и има по-лек ефект върху храносмилателните органи, така че може да се приема на празен стомах. Недостатъкът на ибупрофен е дразнещ ефект върху лигавиците на стомашно-чревния тракт (GIT), така че се пие само след хранене.
Абсолютното предимство на парацетамола е цената, тъй като е по-евтина не само за ибупрофен, но и за повечето лекарства с подобен ефект. В аптеките, цената на опаковката Paracetamol таблетки е от 5 до 15 рубли.
При липса на ефекта на монотерапията, ибупрофен може да се приема заедно с парацетамол, но е необходимо да се вземе предвид дозировката. Съвместното приемане на тези средства е разрешено на лица над 16 години.
Друг популярен заместител на ибупрофен е ацетилсалициловата киселина или аспирин. Въпреки това, той няма противовъзпалителен ефект и може да причини нежелани реакции от страна на храносмилателните органи. Много е нежелателно тези вещества да се приемат заедно, тъй като това значително увеличава риска от токсични ефекти върху стомашно-чревния тракт.
Продуктите на базата на индометацин и на диклофенак са подходящи за облекчаване на възпалението. Ако трябва да спрете болката, трябва да обръщате внимание на лекарства с кеторолак: Кетанов, Кетокам, Кетанов и т.н. В повечето случаи обаче този заместител не е съвсем еквивалентен: в сравнение с ибупрофен, профилът им на безопасност е значително по-нисък.
Лекарствата на основата на метамизол натрий също могат да спомогнат за облекчаване на болката и възпалението: Аналгин, Баралгин, Пенталгин, Темпалгин, Белалгин, Борал, Макгиган, Нобол, Ревалгин, Анипал и др.
данни
Ибупрофен и неговите аналози имат подобен терапевтичен ефект, въпреки че могат да съдържат различни активни вещества. Независимо от избраното лекарство, важно е да се помни, че е възможно да се вземе всеки агент от групата на НСПВС в продължение на една седмица.
Трябва да се вземе предвид и предимно симптоматичният ефект на НСПВС, тъй като те елиминират предимно симптомите, а не причината за заболяването. Поради това лекарят трябва да определи дозата и режима на дозиране на лекарствата.
Ибупрофен е много ефективно средство за бързо облекчаване на болката, възпалението и понижаването на високата телесна температура. Безопасността му е доказана чрез клинични проучвания, а продажбите на аптеки без рецепта и достъпните цени правят Ибупрофен лекарство на избор за повечето пациенти.
Подобни лекарства могат да бъдат отличен заместител на ибупрофен, ако последният е неефективен. Липсата на желания резултат от лечението често се свързва с индивидуалните характеристики на тялото. В този случай лекарят ще препоръча лекарство, което е подходящо за конкретен пациент.
Аналози "Ибупрофен": списък на лекарства, указания, инструкции за употреба
Показания за употребата на "ибупрофен" и неговите аналози са болка, повишена температура, наличие на възпалителни процеси. Тези средства са сред нестероидните противовъзпалителни средства. Те не са пристрастяващи и нямат наркотичен ефект.
Обмислете инструкциите за употреба на "ибупрофен" и лекарствени аналози.
Показания за употреба
"Ибупрофен" се предписва за облекчаване на симптомите и лечение на заболявания като:
- висока температура;
- възпаление на ухото;
- главоболие или зъбобол;
- болка в резултат от наранявания на кости, стави и меки тъкани;
- болки в ставите;
- мигрена;
- миалгия;
- невралгия;
- УНГ заболявания;
- артрит и артроза;
- болки в кръста;
- нефротичен синдром;
- аднексит и други.
Противопоказания
"Ибупрофен" и много от неговите аналози са забранени за употреба, ако пациентът има следните патологии:
- язва или ерозия на храносмилателния тракт;
- индивидуална непоносимост към компонентите на инструмента;
- заболяване на бъбреците и черния дроб;
- вътречерепен излив;
- нарушения на кървенето;
- сърдечна недостатъчност;
- увреждане на зрителния нерв;
- хипертония;
- възраст на децата до 6 години (в случай на аналози, тя може да бъде или по-малка от посочената или повече).
Особено внимание трябва да се обърне на съвместимостта на "ибупрофен" с други лекарства. Не може да се приема заедно с тромболитични лекарства, аспирин, циклоспорин и т.н. Пълен списък може да се намери в инструкциите за употреба на Ibuprofen, които се съдържат във всяка опаковка.
Евтини аналози
Какви лекарства ще бъдат включени в списъка с аналози на ибупрофен? Дали е по-евтино или по-скъпо? Да започнем с отговора на втория въпрос. Цената на "ибупрофен" под формата на таблетки е в рамките на 20 рубли на опаковка. Има ли смисъл да се търсят наркотици, чиято цена ще бъде дори по-ниска?
Ето защо, ние считаме, че най-известните и по-скъпи аналози на "ибупрофен".
"Нурофен"
Първият аналог на "ибупрофен" - "Нурофен". Цената на лекарството е в рамките на 200 рубли.
Инструментът съдържа в състава си същото активно вещество - ибупрофен. Също така в "Nurofen" има различни спомагателни компоненти, които могат да се различават в зависимост от формата на освобождаване. Например, таблетките съдържат вещества като стеаринова киселина, натриева кроскармелоза, захароза, натриев лаурилсулфат и други.
"Nurofen" се предлага в следните форми:
Този аналог на "ибупрофен" може да се използва за лечение на деца (суспензия "Nurofen"). Има и специални форми на лекарството, които се отличават с по-кратък период на експозиция и повишено ниво на ефективност - Nurofen Express и Nurofen Express Neo.
Показанията за използване на аналог на "ибупрофен" са същите като за основното лекарство.
"Ibufen"
Основната активна съставка на лекарството е ибупрофен. Съставът също така съдържа някои допълнителни компоненти, включително захароза.
Инструментът се използва за облекчаване на болката, при комплексна терапия по време на лечението на остри респираторни заболявания, с пост-ваксинационни реакции при деца.
Този аналог на "ибупрофен" се предлага под формата на таблетки. Съдържа ибупрофен и помощни компоненти. "Mig" може да назначи за премахване на симптоми като:
- мигрена;
- остри главоболия;
- менструални болки при жени;
- мускулни болки;
- невралгични припадъци;
- треска по време на настинки и грип.
Заслужава да се отбележи, че за разлика от "Iburofen", този наркотик не се използва за лечение на деца под 12-годишна възраст.
"Brufen"
Лекарството се предлага под формата на таблетки и сироп. Основната му активна съставка е ибупрофен.
"Brufen" има широк спектър на действие и се използва за:
- ревматоиден артрит;
- остеоартрит;
- ревматизъм;
- болка при увреждане на сухожилията, меките тъкани, сухожилията;
- мускулни болки;
- менструални спазми при жени;
- зъбобол;
- мигрена;
- треска;
- различни възпалителни процеси.
Не се използва за лечение на деца с тегло до 7 килограма и бременни.
Други аналози на лекарството под формата на таблетки и сироп
В допълнение към горните препарати, има и други аналози на "Ибупрофен":
- "Парацетамол";
- "Индометацин";
- "Буран";
- "Аналгин";
- "Ацетилсалицилова киселина" ("Аспирин").
Въпреки факта, че тези лекарства могат да се различават в основното активно вещество, те имат подобен вид действие. Въпреки че има едно важно "но". Всички те са много по-токсични от ибупрофен. Ето защо, те не трябва да се използват при пациенти с проблеми в областта на гастроентерологията.
Но, честно казано, заслужава да се отбележи, че някои от горепосочените лекарства са много по-ефективни от ибупрофен. Например, ако има нужда да се използва инструмент с по-изразено противовъзпалително действие, по-добре е да се избере "Индометацин".
Между другото, ако пациентът все още търси по-евтин аналог на ибупрофен, той трябва да попита в аптеката за парацетамол. За 10 таблетки ще трябва да платите около 5 рубли.
"Ибупрофен" под формата на мехлем и гел, неговите аналози
Както и хапчета, гел и мехлем "Ибупрофен" се използват за облекчаване на болката и възпалението. Те могат да бъдат присвоени на:
- възпалителни процеси в апарата на ставата;
- мускулни болки;
- синини;
- навяхвания;
- ишиас;
- остеоартрит;
- периартрит на рамото и лопатката;
- подагра;
- бурсит;
- остеохондроза;
- тендосиновит;
- анкилозиращ спондилит;
- различни видове артрит.
Тези симптоми перфектно се справят с такива местни и внесени колеги "ибупрофен", като:
Помислете за кратка инструкция за използването на най-популярните инструменти.
"Дълг"
Активната съставка на крема е ибупрофен.
"Dolgit" има антипиретично, аналгетично, противовъзпалително действие. Лекарството може да подобри подвижността на ставите и да намали подуването.
Мехлемът се използва за различни увреждания, както и за лечение на болки в гърба, артроза, тендинит, бурсит, тендовагинит, скованост на движенията в областта на рамото.
"Диклофенак"
Основната активна съставка е диетиламин диклофенак. Присъстват в състава на мехлема и помощните компоненти, като бензилов алкохол, сорбитол, пречистена вода, изопропилов алкохол, натриев метабисулфит и други.
Диклофенакът принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни средства и има антипиретични, антиревматични, аналгетични и противовъзпалителни ефекти.
Мехлемът се използва в присъствието на:
- симптоми на болка в гръбначния стълб, миалгия, невралгия;
- болка и възпаление след наранявания и в следоперативния период;
- ревматични заболявания на меките тъкани;
- дегенеративни и възпалителни заболявания на ставите (включително артрит, артроза, фиброзит и др.).
"Diklak"
Следващият аналог на "ибупрофен", който смятаме за гел "Диклак". Активната съставка на лекарството е диклофенак натрий.
Лекарството се използва за локално лечение на възпаления и болки в ставите, мускулите, сухожилията и сухожилията. Употребата му в комбинация с различни нестероидни противовъзпалителни средства трябва да се извършва много внимателно.
"Bystrumgel"
Активната съставка на лекарството е кетопрофен. Гелът съдържа също етилов алкохол, карбопол, нипагин, трометамол, масло от нероли, лавандулово масло, подготвена вода.
"Bystrumgel" има широк спектър на действие и може да се използва с:
- артрит;
- тендинит;
- остеоартрит;
- периартрит;
- лимфангитис;
- лумбаго;
- лумбално-сакрални лезии;
- остеохондроза;
- спортни травми;
- бурсит;
- флебит;
- тортиколис;
- навяхвания;
- синини;
- увреждане на менискуса;
- миозит;
- enthesopathies;
- dorsalgia.
Инструментът не се използва за лечение на деца и бременни жени.
Кое е по-добре: "ибупрофен" или аналози?
Невъзможно е да се даде точен отговор на този въпрос. От една страна, цената на "ибупрофен" е много по-ниска в сравнение с други лекарства със същото активно вещество или подобен тип действие. В този случай, инструментът се характеризира с висока ефективност и доста широк спектър на действие, рядко става причина за странични ефекти, е на разположение в няколко форми.
От друга страна, в някои случаи все още може да е необходимо да се намери алтернатива. Например, аналози на ибупрофен се използват, когато желаният ефект не е настъпил след употребата на оригиналното лекарство. Също така, те търсят замяна в случаите, когато е необходима определена форма на медикаменти (сироп, гел, свещички и т.н.) или лекарството просто не се намира в аптеката.
Не бива да разчитате на чужд опит, опитвайки се да намерите отговор на въпроса: „Кой наркотик е все още по-добър?“ Все пак всеки човек има свой уникален организъм, а наркотиците го засягат твърде различно. Ето защо някои ибупрофен много помага, докато други са принудени да купуват по-скъпи вносни лекарства. Каквото и да е било, лекарят трябва да се заеме с подбора на нестероидни противовъзпалителни средства.
Не се самолечете и бъдете здрави!
Ибупрофен и неговите аналози: показания, начин на приложение, странични ефекти
Ибупрофен е широко използвано лекарство от групата на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС). Лекарството е синтезирано през шейсетте години на ХХ век и оттогава не е загубило своята значимост.
Свойства на ибупрофен
Активната съставка на лекарството е ибупрофен - производно на пропионова киселина. Лекарството потиска активността на простагландините. Това са вещества, включени във възпалителния процес.
Ибупрофен има следните ефекти:
- Противовъзпалително;
- Облекчаване на болката;
- Антипиретик (антипиретик).
Ибупрофен не трябва да се пие на празен стомах, а след хранене. Това намалява риска от потенциални странични ефекти. Лекарството се абсорбира много добре от храносмилателния тракт и достига максималната си концентрация в кръвта след половин до два часа.
Ибупрофен се предлага в различни лекарствени форми: под формата на таблетки, суспензии, ректални свещички, гелове, мехлеми. Такова разнообразие от лекарствени форми е много удобно. За лечение на миозит, артрит, тендовагинит, навяхванията прилагат ибупрофен маз. Ректални супозитории и суспензия се използват за намаляване на телесната температура при малки деца.
Аналози на ибупрофен са такива лекарства като:
Показания за употреба
Ибупрофен е един от малкото противовъзпалителни лекарства, които могат да се използват при деца (под формата на суспензия, ректални свещички). Затова се предписва и на възрастни, и на деца. Спектърът на ибупрофен е доста широк: всички възпалителни заболявания, както и състояния, придружени от болка.
Показания за употреба:
- Възпалителни заболявания на ставите (ревматоиден и подагричен артрит, деформираща остеоартроза и анкилозиращ спондилит);
- Треска при инфекциозни заболявания (симптоматично лечение на ARVI);
- Болестен синдром (главоболие, зъбобол, мускулна, менструална болка, невралгия, лумбодиния, ишиас);
- Постоперативен болен синдром.
Методи на приложение
Дозата на ибупрофен за перорално приложение се определя от лекаря, като се вземат предвид показанията, както и възрастта на пациента. По правило ибупрофен се приписва на възрастни и деца, които са достигнали 12-годишна възраст в таблетки по 200 mg три до четири пъти дневно. Ако е необходимо, дозата може да се удвои: 400 mg три пъти дневно. Веднага след като се постигне очакваният терапевтичен ефект, дневната доза на лекарството се намалява до 600-800 mg.
Важно е! Максималната дневна концентрация на ибупрофен е 1200 mg. В случай на превишаване на тази цифра - може да се развие предозиране на лекарството.
Ибупрофен може да се използва от деца с тегло над двадесет килограма от шестгодишна възраст. Ибупрофен се приписва на деца на възраст от шест до дванадесет до 200 mg три до четири пъти на ден. Важно е интервалът между приема на хапчета да е поне шест часа.
При лечението на деца на възраст от три месеца, както е предписано от лекар, ибупрофен може да се използва под формата на ректални свещички. Деца на възраст от три до девет месеца се предписват по един супозитория (60 mg) три пъти дневно. Деца от девет месеца до две години - една супозитория (60 mg), четири пъти на ден.
Ибупрофен под формата на мехлем или гел се нанася върху засегнатата област и се втрива с ръце, докато напълно се абсорбира означава три до четири пъти на ден и така нататък в продължение на две до три седмици.
Странични ефекти
Ибупрофен обикновено се понася добре. В някои случаи обаче не се изключва вероятността от странични ефекти. Използването на всяко лекарство от групата на НСПВС, включително ибупрофен, може да развие улцерогенно действие. Това е страничен ефект на лекарството, което се изразява в образуването на дефекти (язви) на лигавицата на органите на стомашно-чревния тракт. Като се има предвид тази характеристика, ибупрофен вътре не трябва да се консумира повече от пет дни. В допълнение, използването на лекарства на празен стомах също увеличава уязвимостта на лигавицата на органите на стомашно-чревния тракт.
Съгласно инструкциите на Ibuprofen, могат да възникнат следните странични ефекти:
- Коремна болка, гадене, повръщане, диария или запек, метеоризъм, киселини в стомаха, сухота в устата, язви на устната лигавица и стомашно-чревни органи;
- Бронхоспазъм, задух;
- Тинитус (тинитус), замъглено виждане, чувство за двойно виждане, сухи очи, подуване на клепачите, зачервяване на конюнктивата;
- Главоболие, замаяност, безсъние и сънливост през деня, тревожност, халюцинации;
- Повишено кръвно налягане, тахикардия;
- Увреждане на бъбреците под формата на нефротичен синдром с появата на оток, остра бъбречна недостатъчност;
- Алергични реакции в различна степен: от кожни обриви до анафилактичен шок;
- Анемия, левкопения, тромбоцитопения;
- Повишено изпотяване.
Такъв впечатляващ списък от странични ефекти не означава, че тези реакции се появяват при всички хора, които използват ибупрофен. Страничните ефекти са изключително редки, но производителят е длъжен да ги споменава в инструкциите.
Противопоказания
Като се има предвид улцерогенния ефект на ибупрофен, той е противопоказан при всички видове ерозивни и язвени лезии на органите на храносмилателния тракт (язва на стомаха и язва на дванадесетопръстника, UC, болест на Crohn). Ибупрофен е противопоказан и при нарушения в процеса на кръвосъсирване, заболявания на зрителния нерв, левкопения, тромбоцитопения, както и на чернодробна, бъбречна и сърдечна недостатъчност.
Абсолютно противопоказание е наличието на свръхчувствителност към компонентите на ибупрофен. Освен това, при наличие на свръхчувствителност към други НСПВС, по-специално към аспирин, ибупрофен също не се предписва.
При бременност лекарството се използва само когато е посочено от лекар. Ибупрофен, макар и в ниска концентрация, все още прониква в кърмата. Поради това не се препоръчва кърмещите майки да използват ибупрофен.
Валери Григоров, лекар
16,068 Общо показвания, 3 днес
Аналози на ибупрофен
Ако лекарят предпише лекарство на пациент, понякога има спешна нужда да се замени с лекарство със сходен ефект. Това може да се отнася и за такова често срещано противовъзпалително лекарство като ибупрофен.
Свойства на ибупрофен
Първо, да се докоснем до въпроса какво представлява ибупрофенът, за какво се използва и как трябва да се използва. Ибупрофен е средство от групата на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС). Той има няколко вида действие наведнъж - антипиретично, аналгетично и противовъзпалително. Поради това свойство, лекарството може да се предписва за болка с различен произход:
- ставни и ревматични болки,
- остеохондроза,
- невралгия,
- мускулни болки
- зъбобол и главоболие
- болезнена менструация,
- натъртвания и наранявания.
Също така, лекарството често се използва като средство за борба с негативните симптоми на остри респираторни инфекции и грип - болка, болки в тялото, висока температура.
Ибупрофен не само облекчава болката, но и намалява интензивността на възпалителния процес, намалява подуването.
Лекарството може да се използва за лечение на деца на възраст над 6 години и жени по време на бременност, с изключение на третия триместър.
Съществуват различни дозирани форми на ибупрофен. Не само хапчета, но и капсули, сироп и суспензия, кремове, мазила и гелове, разтвор за парентерално приложение.
Таблетките обикновено имат доза от 200 mg, суспензия - 20 mg / ml. 1 g гел и мехлем съдържа 50 mg ибупрофен.
Защо може да се наложи да замени ибупрофен?
Причините за това може да са напълно различни. Някои хора не харесват цената на лекарството, някой иска да използва по-ефективен и надежден наркотик, а някой може да има сериозни нежелани реакции към ибупрофен.
Разбира се, когато заместите лекарство с подобен, по-добре е да не слушате съветите на приятели или случайни съветници в Интернет, а да научите мнението на специалист.
Какви са аналозите на ибупрофен?
Аналози на всяко лекарство са два вида. Някои лекарства са напълно съвместими помежду си в техния състав, т.е. те имат една и съща активна съставка. Тези видове лекарства се наричат структурни аналози или синоними. Друг вид аналог може да има малко по-различно съединение от първоначалното лекарство, но ефектът на тези лекарства все още ще бъде подобен на оригиналния.
Повечето от лекарствените вещества, използвани в медицината в продължение на най-малко няколко десетилетия, имат много възможности при различни търговски марки, а ибупрофенът тук не е изключение. Въпреки това, не всички от тези лекарства имат думата „ибупрофен“ в техните имена, което може да направи много трудно намирането на правилното лекарство.
В някои случаи могат да бъдат подходящи лекарства с друга активна съставка. Като правило, тези лекарства принадлежат към същата група като ибупрофен - към групата на НСПВС. В други ситуации ибупрофенът може да замени аналгетичните или антипиретичните лекарства. При избора на лекарства, които не са структурни аналози на ибупрофен, трябва да се обърне специално внимание. Не всички от тях могат да бъдат дадени на деца. Не всички от тях могат да се използват и от жени по време на бременност. Съветите на лекаря тук изобщо не са излишни.
Комбинираните препарати могат да бъдат приписани на отделна група. Те съдържат, в допълнение към ибупрофен, и други вещества, които усилват или допълват неговото действие. Обхватът на приложение на тези лекарства е по-широк, а понякога и добавките засилват ефекта на ибупрофен. Например, комбинацията от парацетамол и ибупрофен е широко разпространена. Но към такива средства трябва да се подхожда с повишено внимание. В повечето случаи те могат да заменят ибупрофен, но допълнителни компоненти могат да имат свои собствени противопоказания, така че преди да закупите такова лекарство, трябва внимателно да проучите инструкциите му.
Структурни аналози и лекарства с подобен ефект при ибупрофен, има много. Въпреки това, при избора на заместващо лекарство е важно да се разгледа неговата лекарствена форма. В крайна сметка, не всички производители произвеждат, например, детски форми на препарати, под формата на сироп или суспензия, както и препарати под формата на кремове и мехлеми. Някои производители произвеждат продукта под формата на ефервесцентни (разтворими) таблетки, както и таблетки с удължено действие (ретард).
Популярни структурни аналози на ибупрофен:
- Адвил,
- изкуство рок,
- Bofen,
- дълго,
- Ibunorm,
- Ibutard,
- Ibufen,
- MIG 400,
- Maxicold,
- На следващо място,
- Nurofen,
- Suprafen,
- Faspik.
Като правило, смяната на ибупрофен в по-евтин еквивалент няма смисъл, тъй като ибупрофен обикновено се произвежда от местни производители и цената му е достъпна за почти всички. Друг въпрос е, ако пациентът се доверява повече на вносни лекарства, например, лекарства под марката Nurofen, които се произвеждат от компания, която някога е разработила ибупрофен.
Какви вещества могат да имат свойства на ибупрофен и, ако е необходимо, да го заместят? Ако говорим за антипиретични свойства на лекарството, тогава абсолютният лидер - парацетамол. Можете да използвате в това качество и добра стара ацетилсалицилова киселина. Въпреки това, за лечение на деца, тя не е подходяща поради възможни сериозни усложнения. Ако говорим за възпалителни процеси, по-добре е да се обърне внимание на лекарства с индометацин или диклофенак. Когато анестезията е най-подходяща лекарства с кеторолак. В повечето случаи обаче заместването няма да бъде еквивалентно. Факт е, че ибупрофен се счита за един от най-безопасните лекарства и се характеризира с относително ниска честота на нежелани реакции.
Цени на лекарства, съдържащи ибупрофен:
- Дълъг крем 5% - от 99 р.,
- MIG 400, таблетки - от 80 р.,
- Нурофен, суспензия - от 136 р.,
- Нурофен, таблетки - от 92 р.,
- Ибупрофен, суспензия - от 76 р.,
- Ибупрофен, таблетки - от 17 р.,
- Ибупрофен, гел 5% - от 96 р.,
- Maxicold, окачване - от 162 гр.,
- Faspik, окачване - от 134 р.,
- Следваща Uno, капсули - от 137 р.
По-долу са дадени кратки описания на някои структурни аналози и лекарства с ефект, подобен на ибупрофен.
Форма на продукта: 200 mg таблетки.
Показания: главоболие, мускули и зъбобол, мигрена, болки в гърба и ставите, невралгия, треска с остри респираторни инфекции и грип.
Противопоказания: непоносимост към НСПВС, кървене, язвени заболявания на стомашно-чревния тракт, тежка бъбречна, чернодробна или сърдечна недостатъчност, възраст до 6 години, тегло до 20 kg, 3 триместър на бременността t
Приложение: За възрастни и деца - таблетка 3-4 пъти дневно. Максималната дневна доза за възрастни - 6 таблетки, за деца - 4 таблетки. Не приемайте хапчета повече от 3 дни без лекарско предписание.
Евтин крем, който има противовъзпалително и обезболяващо действие. Съдържа ибупрофен.
Показания: артрит, радикулит, остеохондроза с радикуларен синдром, миалгия, травма (без да се нарушава целостта на меките тъкани), изкълчвания, навяхвания, ставен синдром с ревматизъм и подагра.
Форма освобождаване: сметана 5% в туби от 20, 50 и 100 гр. 1 г крем съдържа 50 мг ибупрофен.
Противопоказания: плачеща дерматоза, екзема, ожулвания, инфектирани рани, до една година.
Приложение: Кремът трябва да се нанесе с лента от 5-10 см в областта на възпалението и внимателно да се втрие в кожата. Лекарството може да се използва 2-3 пъти на ден. Курсът на лечение без консултация с лекар не трябва да надвишава 10 дни.
Противовъзпалително лекарство с ясно изразен ефект. Обаче, индометацинът е по-характерен за страничните ефекти, свързани с стомашно-чревния тракт, отколкото при други НСПВС.
Освобождаване на формата: таблетки 25 и 50 mg, мехлем, супозитории, гел.
Показания: артрит и артроза, невралгия, миалгия, болки в гръбначния стълб и стави, травматично възпаление на ставите и меките тъкани.
Противопоказания: възраст до 14 години, 3 триместър на бременността, язвени заболявания на стомашно-чревния тракт, тежки форми на бъбречна, чернодробна и сърдечна недостатъчност, кървене.
Приложение: Възрастните назначават по 25 mg 3-4 пъти дневно. Максималната дневна доза е 200 mg. Продължителността на лечението се определя от лекаря.
Аналгетично и антипиретично, лекарство, което намалява болката и треската. Той има бърз ефект, препоръчва се за употреба при деца.
Форма на продукта: Таблетки 500 mg.
Показания: Синдром на слаба и умерена болка (главоболие, зъбобол, невралгия, миалгия, алгоменорея, травма), трескаво състояние с остри респираторни инфекции и грип.
Противопоказания: злоупотреба с алкохол, свръхчувствителност към лекарството.
Приложение: Възрастни и деца над 12 години 1 таблетка 3-4 пъти дневно. Продължителността на лечението е 5-7 дни. Максималната дневна доза е 4 г. Деца на 6-12 години се предписват 250-500 mg, за деца на 3-6 години - 150-250 mg. Многообразието на приемане - 4 пъти на ден.
Аналогови таблетки ибупрофен
Ибупрофен (таблетки) Рейтинг: 113
Производител: Pharmstandard, Synthesis (Русия)
Форми на освобождаване:
- Таблетки 200 mg. 20 бр. Цена от 13 рубли
- 400 mg таблетки. 50 бр. Цена от 48 рубли
Инструкции за употреба
Ибупрофен е нестероидно противовъзпалително лекарство. Той се произвежда под формата на таблетки, които включват 200 или 400 mg ибупрофен молекула. Когато се пусне в кръвния поток, той има хипотермичен, противовъзпалителен, аналгетичен, антитромботичен ефект. Артрит, остеохондроза, анкилозиращ спондилит, невралгична амиотрофия, заболявания, придружени от възпаление и дегенерация на опорно-двигателния апарат, болка синдром на различна локализация, аднексит, повишена телесна температура са показания за ибупрофен. Използва се от 200 mg 3-4 пъти дневно в зависимост от патологията и тежестта на симптомите. Строго е забранено да се използва за астма, нарушения на кръвосъсирването, язви на стомаха и червата. Диспептични прояви, задух, звънене, шум в ушите, замъглено виждане, главоболие, безсъние могат да бъдат нежелани прояви. В педиатрията е позволено от 3 месеца, за бременни жени - разрешено е да се използват през първите два триместра под медицинско наблюдение.
Аналози на лекарството ибупрофен
Аналогов повече от 66 рубли.
Производител: Berlin-Chemie / Menarini (Германия)
Форми на освобождаване:
- 400 mg таблетки. 10 бр. Цена от 79 рубли
- 400 mg таблетки. 20 бр. Цена от 149 рубли
Инструкции за употреба
MIG 400 е немско противовъзпалително лекарство на базата на ибупрофен. Предлага се под формата на таблетки, покрити със защитно покритие и е предназначен за вътрешна употреба.
Аналогов повече от 62 рубли.
Производител: Orion Corporation (Финландия) t
Форми на освобождаване:
- 400 mg таблетки. 10 бр. Цена от 75 рубли
- Таблетки 200 mg. 20 бр. Цена от 78 рубли
Инструкции за употреба
Фармстандарт, Синтез (Русия) Ибупрофен е руски еквивалент на MIG 400 със същата форма на освобождаване. Той също използва ибупрофен като активна съставка в количество от 200 или 400 mg. на 1 таблетка (в зависимост от формата на освобождаване). Може да се предписва за болка синдром и различни възпалителни заболявания.
Аналогов повече от 106 рубли.
Производител: Zambon (Италия)
Форми на освобождаване:
- 400 mg таблетки, 6 броя; Цена от 119 рубли
- Таблетки 200 mg. 20 бр. Цена от 78 рубли
Инструкции за употреба
Faspik - освобождаване на италиански нестероидни противовъзпалителни лекарствени форми. Като активно вещество се използва ибупрофен в доза от 400 mg на таблетка. Назначава се с болка синдром на различни етиологии, както и възпалителни заболявания на ставите и гръбначния стълб.
Аналогов повече от 242 рубли.
Производител: Sandoz (Швейцария)
Форми на освобождаване:
- Капсули DUO 150 mg, 30 броя; Цена от 255 рубли
- Таблетки 200 mg. 20 бр. Цена от 78 рубли
Инструкции за употреба
Кетонал е капсулирано лекарство с аналгетично, противовъзпалително и антипиретично действие. Кетопрофен се използва като активна съставка в доза от 50 mg. върху една капсула.
Аналогов повече от 446 рубли.
Производител: Panacea Biotech (Индия)
Форми на освобождаване:
- Капсули, 30 броя; Цена от 459 рубли
- Таблетки 200 mg. 20 бр. Цена от 78 рубли
Инструкции за употреба
Хималаи (Индия) За разлика от други аналози, представени на тази страница, Rumalaya използва в състава си естествените съставки на билки и други растения. Може да се предписва за лечение на ревматоиден артрит и остеоартрит.
Аналогов повече от 556 рубли.
Производител: Bayer (Германия) t
Форми на освобождаване:
- Капсули, 30 броя; Цена от 569 рубли
- Капсули, 60 броя; Цена от 1184 рубли
Инструкции за употреба
Teraflex Advance се отнася до противовъзпалителни и антиревматични лекарства, които могат да се предписват за лечение на остеоартрит на големи стави, както и остеохондроза на гръбначния стълб.
Аналогов повече от 96 рубли.
Производител: Pharmstandard (Русия)
Форми на освобождаване:
- Таблетки, 12 бр. Цена от 109 рубли
- Капсули, 60 броя; Цена от 1184 рубли
Инструкции за употреба
Пенталгин е руски наркотик, който принадлежи към подгрупата на аналгетиците. Pentalgin съдържа няколко активни съставки, които имат аналгетично, противовъзпалително, спазмолитично, антипиретично действие.
Аналогов повече от 35 рубли.
Производител: Wockhardt (Индия)
Форми на освобождаване:
- Таблетки, 10 бр. Цена от 48 рубли
- Капсули, 60 броя; Цена от 1184 рубли
Инструкции за употреба
Spazgan - индийско лекарство с аналгетичен и антипиретичен ефект. Той се отнася до фармацевтичната група аналгетични ненаркотични лекарства. Основната активна съставка е метамизол натрий.
Аналогов повече от 126 рубли.
Производител: GlaxoSmithKline (UK)
Форми на освобождаване:
- 12 разтворими таблетки; Цена от 139 рубли
- Капсули, 60 броя; Цена от 1184 рубли
Инструкции за употреба
Британски наркотици, принадлежащи към фармацевтичната група analginov. Като активни съставки се използват: парацетамол (500 mg) и кофеин (65 mg). Може да се използва при болкови синдроми с различен произход и за намаляване на телесната температура.
Аналогов повече от 130 рубли.
Производител: Ranbaksi (Индия)
Форми на освобождаване:
- Таблица. 400 mg + 325 mg, 10 бр. Цена от 143 рубли
- Капсули, 60 броя; Цена от 1184 рубли
Инструкции за употреба
Brustan е нестероидно противовъзпалително лекарство в таблетна форма. Ибупрофен + парацетамол се използва като активни съставки. Предназначен е за синдром на болка със средна интензивност, ревматоиден артрит, остеоартроза, зъбобол.
Аналогов повече от 94 рубли.
Производител: Dolorgit GmbH (Германия) t
Форми на освобождаване:
- Тръба 5%, 20 g; Цена от 107 рубли
- Капсули, 60 броя; Цена от 1184 рубли
Инструкции за употреба
Дългосрочно - немско нестероидно противовъзпалително лекарство за местна употреба. Предлага се под формата на гел, съдържащ ибупрофен като активно вещество. Има ограничения за възрастта.
Аналогов повече от 200 рубли.
Производител: Krka (Словения)
Форми на освобождаване:
- Таблица. 550 mg, 10 бр. Цена от 213 рубли
- Капсули, 60 броя; Цена от 1184 рубли
Инструкции за употреба
Нестероидно противовъзпалително лекарствено средство в Словения. Продаден в таблетки, съдържащи напроксен натрий (в доза от 550 mg) като активна съставка. Има аналгетичен, антипиретичен и противовъзпалителен ефект.
Аналогов повече от 114 рубли.
Производител: Krka (Словения)
Форми на освобождаване:
- Таблица. 275 mg, 10 бр. Цена от 127 рубли
- Таблица. 275 mg, 20 бр. Цена от 194 рубли
Инструкции за употреба
Този заместител се различава от налджезин форте само с минималната доза от активното вещество (275 mg), а самото вещество в Nagezin се използва същото. Останалите разлики са минимални.
Аналогов повече от 174 рубли.
Производител: Pharmstandard-Leksredstva (Русия)
Форми на освобождаване:
- Tab. 250 mg, 30 броя; Цена от 187 рубли
- Таблица. 275 mg, 20 бр. Цена от 194 рубли
Инструкции за употреба
Напроксен е нестероидно противовъзпалително лекарство от местно производство. Предлага се под формата на таблетки, съдържащи същата активна съставка в доза от 250 mg. Предназначен е за лечение на дегенеративни и възпалителни заболявания на опорно-двигателния апарат. Пълният списък с указания за назначението е посочен в инструкциите.
Аналогов повече от 103 рубли.
Производител: Dr. Reddy`s (Индия)
Форми на освобождаване:
- Таблица. 10 бр. Цена от 116 рубли
- Таблица. 275 mg, 20 бр. Цена от 194 рубли
Инструкции за употреба
Ibuklin принадлежи към нестероидни противовъзпалителни средства и съдържа 2 активни съставки наведнъж: ибупрофен и парацетамол в дози съответно 400 и 350 mg. Може да се използва при повишаване на телесната температура, възпалителни заболявания на опорно-двигателния апарат, както и при стоматологични и главоболие. Ibuklin има противопоказания и възрастови ограничения, не забравяйте да прочетете инструкциите за употреба преди започване на лечението.
Аналогов повече от 84 рубли.
Производител: Dr. Reddy`c (Индия)
Форми на освобождаване:
- Таблица. 10 бр. Цена от 97 рубли
- Таблица. 20 бр. Цена от 163 рубли
Инструкции за употреба
Novigan е нестероидно противовъзпалително лекарство от таблетна форма на базата на ибупрофен, питофенон хидрохлорид и фенпивериниум бромид. Използва се за синдром на болка със слаба или умерена тежест, главоболие, както и за краткотрайно симптоматично лечение на болките в ставите.
Аналогов повече от 95 рубли.
Производител: Rekitt Benkizer (UK)
Форми на освобождаване:
- 400 mg таблетки. 12 бр. Цена от 108 рубли
- Таблица. 20 бр. Цена от 163 рубли
Инструкции за употреба
Nurofen Forte е по-евтино противовъзпалително лекарство на базата на ибупрофен при доза от 400 mg. Също така е предписано за болка синдром на ниска и средна интензивност. Съществува обширен списък от противопоказания и възрастови ограничения.
Аналогов повече от 308 рубли.
Производител: Dompe (Италия) t
Форми на освобождаване:
- Капсули 320 mg, 10 бр. Цена от 321 рубли
- Таблица. 20 бр. Цена от 163 рубли
Инструкции за употреба
Artrozilen - италиански противовъзпалително и антиревматично лекарство, което се предлага под формата на капсули, покрити със защитна обвивка. Активна съставка: кетопрофена лизин сол (320 mg).
Аналогов повече от 19 рубли.
Производител: Pharmstandard-Leksredstva (Русия)
Форми на освобождаване:
- Таблица. 50 mg, 20 бр. Цена от 32 рубли
- Таблица. 20 бр. Цена от 163 рубли
Инструкции за употреба
Диклофенак е руско нестероидно противовъзпалително лекарство на основата на едно и също активно вещество. Предназначен е за лечение на възпалителни и дегенеративни заболявания на опорно-двигателния апарат.
Аналогов повече от 132 рубли.
Производител: Ratiofarm Arznaymittel Vertribbs (Австрия)
Форми на освобождаване:
- Гел 40 гр.; Цена от 145 рубли
- Таблица. 20 бр. Цена от 163 рубли
Инструкции за употреба
Hyperion S.A. (Румъния) Диклофенакол съдържа диклофенак. Отнася се до лекарства за локална употреба при заболявания на опорно-двигателния апарат. Действието, страничните ефекти напълно повтарят други гелове, съдържащи диклофенак. Противопоказания са бронхиална астма и назални полипи, язва на стомаха и язва на дванадесетопръстника по време на обостряне. Да не се използва при деца под 6-годишна възраст и бременни през последния триместър.
Аналогов повече от 541 рубли.
Производител: Refined
Форми на освобождаване:
- Таблица. 0.5 mg, 100 бр. Цена от 554 рубли
- Таблица. 20 бр. Цена от 163 рубли
Инструкции за употреба
Колхицин - таблетирано лекарство за лечение на заболявания на опорно-двигателния апарат. Предназначен е за подагра, подагричен артрит, флебит и други заболявания. Колхицинът е противопоказан за свръхчувствителност към компонентите по време на бременност, бъбречна и чернодробна недостатъчност. Пълен списък на противопоказанията е даден в инструкциите за колхицин.
Аналогът е по-скъп от 105 рубли.
Производител: Pharmstandard-Leksredstva (Русия)
Форми на освобождаване:
- Таблица. 200 mg + 400 mg, 6 бр. Цена от 118 рубли
- Таблица. 20 бр. Цена от 163 рубли
Инструкции за употреба
Следва нестероидно противовъзпалително лекарство на руска продукция на база ибупрофен и парацетамол при дози съответно 400 и 200 mg. Има аналгетични, противовъзпалителни и антипиретични ефекти.
Аналогов повече от 112 рубли.
Производител: Organic (Русия) t
Форми на освобождаване:
- Таблетки 100 mg, 20 бр. Цена от 125 рубли
- Таблица. 20 бр. Цена от 163 рубли
Инструкции за употреба
Фармстандарт, синтез (Русия) Ибупрофен е нестероидно противовъзпалително лекарство. Той се произвежда под формата на таблетки, които включват 200 или 400 mg ибупрофен молекула. Когато се пусне в кръвния поток, той има хипотермичен, противовъзпалителен, аналгетичен, антитромботичен ефект. Артрит, остеохондроза, анкилозиращ спондилит, невралгична амиотрофия, заболявания, придружени от възпаление и дегенерация на опорно-двигателния апарат, болка синдром на различна локализация, аднексит, повишена телесна температура са показания за ибупрофен. Използва се от 200 mg 3-4 пъти дневно в зависимост от патологията и тежестта на симптомите. Строго е забранено да се използва за астма, нарушения на кръвосъсирването, язви на стомаха и червата. Диспептични прояви, задух, звънене, шум в ушите, замъглено виждане, главоболие, безсъние могат да бъдат нежелани прояви. В педиатрията е позволено от 3 месеца, за бременни жени - разрешено е да се използват през първите два триместра под медицинско наблюдение.